Blog o dobrej literaturze, poezji, o miłości do słowa pisanego

Szara Godzina

środa, 01 marca 2017

 

 

 

 

 

Nastoletnia niepełnosprawna Weronika po przeprowadzce do Trzebiatowa na nowo musi budować swój świat. Trafia do klasy, w której prym wiedzie utalentowana muzycznie Kinga. Odkąd w szkole pojawiła się nowa nastolatka, Kinga czuje, że jej pozycja klasowej liderki jest zagrożona. Robi wszystko, by koledzy poczuli niechęć do Weroniki.

Czy Kinga zrozumie, czym jest tolerancja i szacunek do drugiego człowieka?

 

Czy zechce zdjąć maskę i odkryć głębię prawdziwej przyjaźni?

 

 

 

 

 


 

 


poniedziałek, 17 października 2016

 

 

 

Dom, którego nie było

Dorota Schrammek


  

Premiera: 18 października 2016 roku

 


Cztery kobiety spotykają się na wspólnej terapii. Każda z nich miała inne, ale zawsze skomplikowane relacje z matką. To wpłynęło na wybory życiowe bohaterek. Karolina jest nauczona bezwzględnego posłuszeństwa, Katarzyna była zakonnicą, z kolei Daria jest niechcianym przez matkę dzieckiem, którym zajmował się ojciec, Łucja była zaś wychowywana na arystokratkę traktującą mężczyzn jako środek do osiągnięcia celu. Terapeutka wyznacza listę poleceń do wykonania. Zadania są nietypowe, a każde przybliża bohaterki do odzyskania zachwianej równowagi. Czy to się uda? Czy nauczą się kochać i szanować siebie?

 

 

 

Dorota Schrammek - mama trójki dzieci, żona, autorka i pisarka - wszystko w prawidłowej kolejności. Mieszka w Pobierowie, swoim miejscu na ziemi. Wstaje wraz ze wschodem słońca, aby przygotować czytelniczkom kolejną porcję wzruszeń. Uwielbia zajmować się rodziną i domem. Marzy jej się kawiarenka literacka nad Bałtykiem, w której mogłaby spokojnie pisać i przyjmować wielbicieli książek.

Debiutowała powieścią Stojąc pod tęczą (2015), następnie ukazały się Horyzonty uczuć (2015), Na brzegu życia (2016) i Wiatr wspomnień (2016), które składają się na trylogię pobierowską.

czwartek, 13 października 2016

 

 

 

 

 

 

 

Niedomówienia Anna Sakowicz

 
Oprawa miękka ze skrzydełkami, 304 strony

Premiera: 11 października 2016 r.Świat może być pełen niespodzianek, jeśli tylko potrafimy się na nie otworzyć. Przekonuje się o tym bohaterka książki, Janka, której życie zawirowało za sprawą tajemniczych fotografii ukrytych pod cokołem pomnika Gutenberga w Gdańsku. Nietuzinkowa czterdziestolatka podejmuje intrygującą, pełną niedomówień grę. Przy okazji dowiaduje się wiele nie tylko o starej, cennej księdze, lecz także o sobie samej.

To już piąta książka Anny Sakowicz. Czytelnicy cenią jej pełne dobrej energii powieści, w których w lekkiej, zaprawionej inteligentnym dowcipie formie, poruszane są trudne i ważne tematy.

 

Anna Sakowicz - ukończyła filologię polską oraz edukację filozoficzną i filozofię na Uniwersytecie Szczecińskim, a także edytorstwo współczesne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jest mamą, żoną i posiadaczką kota Nutusia. Mieszka w wymarzonym domku z czerwonymi pelargoniami w oknach. Ma bzika na punkcie wynalazku Gutenberga, dlatego bez opamiętania otacza się książkami. Tworzy też własne historie.

Debiutowała zbiorem humoresek Żółta tabletka (2014), w następnych latach ukazały się jej powieści: Złodziejka marzeń (2014), Szepty dzieciństwa (2015), To się da! (2016).

Prowadzi blog kuradomowa.blogujaca.pl.

sobota, 24 września 2016

 

 

 

 

Premiera: 27 września 2016 rokuNoc Wigilijna. W schronisku, którego nie ma na mapie, spotyka się czworo obcych sobie ludzi: Jan, Marta, Paweł oraz gospodarz stanicy. Tej nocy odkrywają swoje tajemnice. Co w tym szczególnym dniu przygnało samotnych wędrowców na bieszczadzki szlak? Dlaczego przybyli na takie odludzie?

 

Zagubiony szlak to trzy historie pełne uczuć i ludzkich dramatów. Przeplatają się tu miłość, śmierć, rozpacz i samotność, nieroztropne zachowania oraz fatalne wybory, które wpływają na życie człowieka.

piątek, 09 września 2016

 

 

 

 

"Maski zła" Iwona Banach

Wydawnictwo Szara Godzina

Premiera: 13 września 2016 rokuKażde miasteczko ma swoje tajemnice. Trzy morderstwa starszych kobiet dają początek skomplikowanemu śledztwu. Jaki proceder miał miejsce w tajemniczym instytucie? Co ukrywa miejscowa elita? Czy koszmary z przeszłości powrócą?

 

Maski zła to trzymający w napięciu thriller o toksycznych ludziach, dla których liczą się tylko pieniądze, własne urojenia i chore ambicje.

 

 

Iwona Banach – z urodzenia i ukochania mieszkanka Bolesławca, miasta ceramiki. Po filologii romańskiej i resocjalizacji, językowiec i tłumaczka literatury francuskiej oraz włoskiej.

Autorka powieści Chwast, Pokonać strach, Pocałunek Fauna, Szczęśliwy pech, Klątwa utopców, Lokator do wynajęcia, Czarci krąg.

Opiekuńcza matka, zachłanna miłośniczka komputerów i wszystkiego co z nimi związane. Pisze i bywa nagradzana. Poszukuje wciąż nowych wyzwań. Nadal marzy.

wtorek, 05 lipca 2016

 

 

 

 

Czarna biel

Autor: Marian A. Nocoń

ISBN: 978-83-64312-85-4

Format: 135x210, oprawa miękka ze skrzydełkami,

224 strony + wkładki czarno-białe 16 stron

Cena det.: 29,90 zł

Premiera: 5 lipca 2016 rokuCzarna biel to pełna emocji i dramatyzmu literatura faktu. Bohaterka dzieli się z Czytelnikiem opowieścią o swoim życiu od odzyskania przez Polskę niepodległości po czasy współczesne. Szczególne miejsce w jej wspomnieniach zajmuje okres drugiej wojny światowej i Powstania Warszawskiego.

Irena Federowicz podczas Powstania, pracując w Szpitalu Wolskim, była uczestniczką jednego z najtragiczniejszych wydarzeń tamtych dni, jakim była rzeź na Woli. Te dramatyczne chwile odcisnęły swoje piętno na jej przyszłości. Po wojnie skończyła studia medyczne i zamieszkała na Górnym Śląsku.

Przedstawione wspomnienia to osobiste spojrzenie Ireny Federowicz na naszą przeszłość i teraźniejszość oraz okazja do refleksji nad losem ludzi żyjących w warunkach okupacji, Powstania i czasów powojennych.

 

O tej książce piszą:

Barbara Gruszka-Zych:

Autor przenosi nas do przeszłości, z talentem rekonstruując historie opowiedziane przez Bohaterkę. Sprawia, że zaprzyjaźniamy się z Panią Ireną - i co najważniejsze - poznajemy jej życiowe mądrości, także te o różnych odmianach strachu, który jednak da się przezwyciężyć.

 

Damian Kopeć (Granice.pl):

Czarna biel to ujęte w zgrabną literacką formę wspomnienia dziewięćdziesięciopięcioletniej kobiety, która wiele w życiu doświadczyła i przeżyła. Pozostaje ona jednym z coraz rzadszych żywych świadków historii.

 

Marian A. Nocoń – z zamiłowania i zawodu ekonomista. Pasjonat gór, fotografii i książek. Zakochany nie tylko we własnej żonie i synach, ale także w Katowicach, w których mieszka całe życie. Z sukcesem zadebiutował w 2010 roku powieścią Wszystko się zmienia.

 

 

 

 

 

 

Przepis na zbrodnię

Autor: Iwona Mejza

ISBN: 978-83-64312-84-7

Format: 135x210, oprawa miękka ze skrzydełkami, 256 stron

Cena det.: 29,90 zł

Premiera: 5 lipca 2016 roku

 

Marlena Zawilska, autorka powieści kryminalnych, mieszka w Miasteczku z Panem Kotem i chwilowo nieobecną mamusią. Jej spokojna egzystencja nabiera tempa, gdy w sąsiedztwie zostaje popełnione morderstwo. Szybko się okazuje, że trop wiedzie w przeszłość. Zaskakujące wydarzenia sprawiają, że pisarka odnawia znajomość z Serwerownią, utalentowaną kulinarnie sąsiadką.

Tymczasem do domu wprowadza się ciocia Lukrecja i wraca mama Marleny. A to oznacza nowe kłopoty. Energiczne kobiety prowadzą własne śledztwo, wciągając w nie kolejne osoby.

Czy przydzielony do sprawy podkomisarz zdoła okiełznać pomysłowych detektywów? I co o tym wszystkim sądzi Pan Kot?

 

Iwona Mejza – mieszka i pracuje w Oświęcimiu. Autorka powieści kryminalnych Wszystkie grzechy nieboszczyka, Wyszedł z domu i nie wrócił oraz opowiadania Alibi zawartego w antologii Kryminalna 13 oraz literackiej gry miejskiej Kryminalne zagadki Oświęcimia – Tajemnica hotelu Herz. Z pasji i zamiłowania "kryminalistka", kolekcjonuje kryminały z całego świata. Od 2010 roku związana z Klubem Miłośników Powieści Milicyjnej MOrd. Podczas intensywnych prac ogrodowych obmyśla zbrodnicze intrygi, które później przelewa na wirtualny papier.

W wolnym czasie czyta, fotografuje i planuje kolejne podróże.

czwartek, 16 czerwca 2016

 

 


Tytuł: Wiatr wspomnień

Autor: Dorota Schrammek

ISBN: 978-83-64312-83-0

Format: 135x210, oprawa miękka ze skrzydełkami, 256 stron

Cena det.: 29,90 zł

Premiera: 14 czerwca 2016 rokuPobierowo latem tętni życiem. Do poznanych już wcześniej bohaterów pobierowskiej trylogii dołączają nowi. Jakie skrywają sekrety? Czy przeszłość zdominuje to, co tu i teraz?

Wiatr wspomnień jest wielowątkową, refleksyjną opowieścią o zwykłych ludziach, zaufaniu i marzeniach. To, że miłość jest lekarstwem dla duszy, nie dla każdego staje się oczywiste. A los lubi płatać figle...

Dorota Schrammek w swych powieściach prezentuje różne postawy ludzkie, motywy podejmowanych decyzji, a przede wszystkim podpowiada Czytelnikom, co i jak warto zmienić, aby życie było bardziej udane i szczęśliwsze.

 

 

 

Dorota Schrammek.

Mama trójki dzieci, żona, autorka i pisarka – wszystko w prawidłowej kolejności. Mieszka w Pobierowie, swoim miejscu na ziemi. Wstaje wraz ze wschodem słońca, aby przygotować czytelniczkom kolejną porcję wzruszeń. Uwielbia zajmować się rodziną i domem. Marzy jej się kawiarenka literacka nad Bałtykiem, w której mogłaby spokojnie pisać i przyjmować wielbicieli książek.

 

 

Poprzednie części sagi

 

 

 


O autorze
ministat liczniki.org
Blogi o literaturze genis.pl Blogi o literaturze genis.pl Recenzje Agi Blogi