Blog o dobrej literaturze, poezji, o miłości do słowa pisanego

Nowości Wydawnictwa Poznańskiego

piątek, 11 września 2015
Już jest! Prezentujemy nowość Wydawnictwa Poznańskiego: oficjalną, najpełniejszą, rzęsistą, absolutnie-odmienną-od-czegokolwiek-dotąd autobiografię Pythonów, w fantastycznym tłumaczeniu Filipa Łobodzińskiego!
poniedziałek, 17 sierpnia 2015
Już za kilka dni premiera "Listów Napoleona i Józefiny"
poniedziałek, 29 czerwca 2015

TAJEMNICE HAREMÓW Jerzy S. Łątka

Data premiery: 15.06.2015


 

 

 

Harem był w każdym muzułmańskim domu, lecz jeden z nich — harem padyszacha w pałacu Topkapy — wywoływał najwięcej emocji. Pełna przepychu, wręcz baśniowego bogactwa, a zarazem okrutnie wyrafinowana rzeczywistość przez wieki podniecała wyobraźnię nie tylko Europejczyków. Najpiękniejsze dziewczęta, ich okaleczeni strażnicy-eunuchowie i jeden zdrowy mężczyzna — pan ich życia i śmierci, a zarazem władca potężnego imperium, żyli, podporządkowani okrutnym nieraz regułom namiętności i zbrodni.

Zapraszamy do fascynującej podróży po świecie haremów, a przede wszystkim po owianym legendami słynnym haremie władców Imperium Osmańskiego, w którym nie brakowało również branek z ziem Rzeczypospolitej. Przewodnikami w tej podróży będą zarówno dawni dziejopisarze i podróżnicy, jak i współcześni historycy.

 

Książka wydana przez Wydawnictwo:O autorze
ministat liczniki.org
Blogi o literaturze genis.pl Blogi o literaturze genis.pl Recenzje Agi Blogi