Blog o dobrej literaturze, poezji, o miłości do słowa pisanego

Nowości wydawnicze Wydawnictwa Insignis

środa, 15 lutego 2017

 

 

 

 

 

 

Życie Penny wróciło do normy. Na początku nowego roku szkolnego jest gotowa stawić światu czoła w pojedynkę. Noah skrócił swoje światowe tournée, zapadł się pod ziemię i nikt nie ma pojęcia, co się z nim dzieje. Megan zaprasza Penny do swojej akademii artystycznej, więc nadarza się okazja do zawarcia nowych przyjaźni.

 

 

 

 

Dobrym sposobem na tęsknotę jest pomaganie wszystkim wokół. Elliot potrzebuje swojej najlepszej przyjaciółki bardziej niż kiedykolwiek, a nowo poznana Posey zmaga się z tremą i szuka pomocnej dłoni. Callum, czarujący Szkot z akademii Megan, próbuje rozproszyć smutki Penny. Ale czy uda się jej zapomnieć o Noah, skoro wciąż prześladują ją wspomnienia?

 


wtorek, 31 stycznia 2017

 

Zaskakująca i wywrotowa książka o tym, że błędy to zwiastuny sukcesu – już 1 marca Ale wtopa! Erika Kesselsa w księgarniach!

 

 

 

 

 

 

Wydawnictwo Insignis Media przygotowało dla swoich czytelników tytuł, który uzupełni miejsce na półce obok poradników Paula Ardena – to jego bestsellerowe Cokolwiek myślisz, pomyśl odwrotnie oraz Nieważne, jak dobry jesteś, ważne, jak dobry chcesz być wniosło powiew świeżości do świata nudnych porad, jak zyskać pewność siebie i podejmować wyzwania zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. W połowie lutego do księgarń trafi Ale wtopa!, poradnik Erika Kesselsa, niekwestionowanego guru w świecie reklamy, choć określić go tym mianem to zdecydowanie zbyt mało – Kessels to dyrektor kreatywny międzynarodowej agencji reklamowej, ale i prawdziwy artysta, kurator, kolekcjoner, buntownik, istny marketingowy anarchista, projektant i fotograf.

 

Powiedzmy sobie szczerze – wszyscy ponosimy porażki. Być może nie są to monstrualne klęski, ale bez wątpienia każdemu z nas zdarza się coś schrzanić.

Przyjęło się uważać, że porażka nigdy nie jest dobra, niezależnie od tego, czy chodzi o drobną wpadkę, czy o kompletną katastrofę. Jeśli coś nie wyszło, ktoś ma kłopoty.

A gdyby tak spojrzeć na błędy prowadzące do porażki jak na zwiastuny sukcesu?

Ta książka jest o odwadze ich popełniania. O tym, jak inspirować się porażkami, zamiast się nimi frustrować. I że poszukując oryginalności, warto ponieść cenę upokorzenia.

Tak radykalna zmiana punktu widzenia może zaowocować czymś nieoczekiwanym. Jej konsekwencje zadziwią ciebie i wszystkich wokół – autentycznej oryginalności nie da się bowiem przewidzieć! I niezależnie od efektów, pod koniec dnia będziesz mógł powiedzieć: udało się… ALE WTOPA!

 


 

 

Erik Kessels jest współzałożycielem i dyrektorem kreatywnym międzynarodowej agencji reklamowej KesselsKramer, znanej z niekonwencjonalnych metod działania. W branży kreatywnej pracuje już od dwudziestu pięciu lat.

Agencja KesselsKramer stworzyła głośne globalne kampanie marketingowe dla tak wymagających klientów jak Diesel, CitizenM, Heineken, Nike, MTV, Hans Brinker Budget Hotel, Greenpeace czy The Standard Hotel. Ma przedstawicielstwa w Amsterdamie, Londynie i Los Angeles.

Wszechstronność Kesselsa sprawia, że jego nazwisko pojawia się w różnych kontekstach. Pisze się o nim jako o kierowniku artystycznym, artyście, kuratorze, kolekcjonerze, buntowniku, marketingowym anarchiście, projektancie i fotografie. Był wielokrotnie nagradzany, a w 2012 roku został ogłoszony najbardziej wpływową osobowością branży kreatywnej w Holandii.

Kessels opublikował kilka albumów z „odnalezionymi” fotografiami (pod marką KesselsKramer Publishing). W 2003 roku „Guardian” napisał o nich: „to istna skarbnica rzeczy absurdalnych i śmiesznych”.

Kesselsa mało interesują wymuskane rzeczy. Skupia się za to na poszukiwaniu dysonansów, banałów i – co dla niego najważniejsze – zakłóceń rytualnej harmonii. „Time”

Jest pełen niesamowitych pomysłów. One z niego wprost emanują, i to z taką intensywnością, że nie mam pojęcia, jak on nad nimi panuje.

Martin Parr, artysta fotograf

 

Kessels to jednostka kreatywna wymykająca się wszelkim kategoriom. Tego pełnego pasji Holendra nieodmiennie intrygują dziwactwa i absurdy codzienności; wie też, jak przemienić je w chwytliwą kampanię reklamową i udaną publikację. „TypoTalks”, Berlin

czwartek, 19 stycznia 2017

 

 

 

Już 1 lutego do księgarń trafią kolejne książki z serii „Połącz kropki” nowozelandzkiego grafika Thomasa Pavitte’a. Tym razem artysta zaprasza do stworzenia rysunków na podstawie dzieł najwybitniejszych twórców komiksów Marvela. 
Już wkrótce superbohaterowie Marvela i Spider-Man w kreatywnej zabawie „Połącz kropki”.

Thomas Pavitte

Niesamowite 1000x połącz kropki. Superbohaterowie Marvela

 

 

Najwięksi bohaterowie we Wszechświecie, tym razem we wspaniałej książce artysty Thomasa Pavitte’a, autora bestsellerowej serii 1000x połącz kropki. Znajdziesz tu 20 niesamowitych rysunków do samodzielnego wykonania, stworzonych na podstawie dzieł najwybitniejszych twórców komiksów Marvela. Rysowanie ulubionych superbohaterów zapewni ci wiele godzin wyśmienitej rozrywki. Możesz wyrwać perforowane strony, by podzielić się nimi z przyjaciółmi, albo zachować wszystkie dla siebie. Pokoloruj gotowe dzieło, opraw je i powieś na ścianie.…Tę książkę można wykorzystać na tysiąc sposobów!

Występują:

Kapitan Ameryka * Kapitan Marvel * Hulk* Wolverine * Iron Man * Storm * Deadpool * Spider-Man * Thor, Goddess of Thunder * Iron Man vs Kapitan Ameryka * Czarna Wdowa * Dr. Strange * Thor Odinson * Daredevil * Ms. Marvel * Ant-Man * Squirrel Girl

 

 

Thomas Pavitte

1000x połącz kropki: Spider-Man

 

 

Przeżyj nową przygodę z przyjaznym Spider-Manem z sąsiedztwa i innymi ulubionymi pajęczakami dzięki książce Thomasa Pavitte’a, autora bestsellerowej serii 1000x połącz kropki. Znajdziesz tu 20 skomplikowanych rysunków, złożonych z przynajmniej 1000 kropek do samodzielnego połączenia, w tym słynną scenę walki składającą się z ponad 1500 kropek. Własnoręczne rysowanie przyjaciół, sojuszników i najstraszliwszych wrogów Spider-Mana zapewni fanom pajęczyn wiele godzin świetnej zabawy. Możesz wyrwać perforowane strony, by podzielić się nimi z przyjaciółmi, albo zachować wszystkie dla siebie. Pokoloruj gotowe dzieło, opraw je i powieś na ścianie.…Tę książkę można wykorzystać na tysiąc sposobów!

A w środku:

Peter Parker * Mary Jane Watson * Doktor Octopus * Spider-Gwen * Elektro * Spider-Girl * Zielony Goblin * Jaszczur * Silk * Spider-Man kontra Doctor Octopus * J. Jonah Jameson * Kraven Łowca * Spider-Woman * Nosorożec * Miles Morales * Carnage * Szkarłatny Pająk * Czarna Kotka * Venom * Sandman

 

 

 

 

 

 

 

 

Obydwie pozycje ukażą się nakładem Wydawnictwa:

 


 

środa, 04 stycznia 2017

 

Już w środę za tydzień ukaże się polska premiera oficjalnej powieści

do filmu Assassin’s Creed.! :)

 

 

 

 

 

Działamy w ciemności, by służyć światłu. Jesteśmy Asasynami.

Dzięki rewolucyjnej technologii dostępu do genetycznych wspomnień Callum Lynch może przeżyć wydarzenia z życia swojego przodka Aguilara de Nerha, który w piętnastowiecznej Hiszpanii należał do tajemnego stowarzyszenia asasynów. Wzbogacony o wspomnienia, wiedzę i umiejętności Aguilara, Callum zmierzy się z potężną i złowrogą organizacją templariuszy w czasach współczesnych.

 

poniedziałek, 07 listopada 2016

 

 

 

 

Cyber Marian, legenda polskiego YouTube’a rusza w trasę promującą jego książkę „Dziś tak bardziej”. Odwiedzi osiem miast, a przedtem spędzi noc w salonie Empik. Cyber Marian – kultowa postać polskiego YouTube’a. Znany nie tylko z charakterystycznego wąsa, peruki i cybergał, ale przede wszystkim ze olbrzymiego poczucia humoru i oglądanych przez miliony produkcji filmowych: trailerów kinowych, Ukrytych Polskich Megamiksów, teledysków, Cyber Info i wielu innych. Cyber Marian to napędzany nieokiełznaną pasją twórca z rzeszą fanów i bogatą życiową historią.

 

 

 

Książka będzie miała premierę w środę 9.11

 

 

 

A w niej :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:)

środa, 12 października 2016

 

 

 

9 listopada swoją premierę będzie miała książka kultowego youtubera Cyber Mariana

 

 


Książka Cyber Mariana to opowieść o jego bardzo nieprzeciętnym, jak sam mówi, życiu od wczesnego dzieciństwa, aż po czasy współczesne. Aż pęka w szwach od ilustracji, grafik i zdjęć. Są tu memy, komiksy, rankingi. Ale przede wszystkim bogata treść.

 

 

 

 

Cyber Marian „Dziś tak bardziej” napisał w swoim niepowtarzalnym stylu i z charakterystycznym

dla siebie absurdalnych humorem. 

czwartek, 29 września 2016

 

 

Odkryj prawdziwą przyjemność rysowania i przekonaj się jaka moc drzemie w trzech zwykłych długopisach!

 

 

Spot promujący książkę
https://youtu.be/1x50WUUtCbY

 

 

Czas na powrót do starej szkoły rysowania!
Znajdź swój piórnik i wyjmij z niego długopis. Książka „Trzy kolory wystarczą. Rysuj!” pokaże Ci jak stworzyć fantastyczne rysunki używając zwykłych długopisów w trzech kolorach: czerwonym, niebieskim i czarnym.

 

 

Fragment książki w ISSU
http://issuu.com/insignis/docs/tcdb_pl_issuu/1

 

 

Ta cudownie wywrotowa książka pełna jest fantastycznych pomysłów. Pokaże Ci, jak powołać do życia urocze postaci (straszne też!) oraz jak kreować niezwykłe światy. Bogactwo inspiracji i przejrzyste instrukcje pomogą Ci rozwijać zdolności plastyczne. To pozycja obowiązkowa dla indywidualistów o artystycznym zacięciu w każdym wieku!

Narysuj wszystko co chcesz czerwonym, czarnym i niebieskim długopisem.

 

 


 

 

 

Trzy kolory wystarczą. Rysuj! – już w księgarniach :)

 

 wtorek, 27 września 2016

 

 

 

Jutro swoją premierę będzie miała książka „Trzy kolory wystarczą Rysuj!”

 

Książka dostępna tu:

http://www.insignis.pl/ksiazki/kolory-wystarcza-rysuj/

 

Główne jej założenie to narysuj wszystko co chcesz czerwonym, czarnym i niebieskim długopisem. Dzięki niej można tworzyć niesamowite rysunki, używając najprostszych przyborów - potrzebny jest jedynie czerwony, czarny i niebieski długopis. To cudownie wywrotowa książeczka pełna fantastycznych pomysłów. Pokaże, jak powołać do życia urocze postaci (straszne też) oraz jak kreować niezwykłe światy. Bogactwo inspiracji i przejrzyste instrukcje pomogą rozwijać zdolności plastyczne. 

 

 

 

 

 

Odkryj prawdziwą przyjemność bazgrolenia i przekonaj się, jaka moc drzemie w trzech zwykłych długopisach!

 

Możesz tworzyć niesamowite rysunki, używając najprostszych przyborów – potrzebujesz jedynie czerwonego, czarnego i niebieskiego długopisu. Ta cudownie wywrotowa książeczka pełna jest fantastycznych pomysłów. Pokaże ci, jak powołać do życia urocze postaci (straszne też!) oraz jak kreować niezwykłe światy. Bogactwo inspiracji i przejrzyste instrukcje pomogą ci rozwijać zdolności plastyczne. Trzymasz w ręku pozycję obowiązkową dla indywidualistów o artystycznym zacięciu w każdym wieku!Trzy kolory wystarczą. Rysuj!

 

środa, 21 września 2016

 

 

 

Jodi Ann Bickley

Milion cudownych listów

 

 

 

 

Premiera pod koniec października

 

 

Opis:

Kiedy Jodi Ann Bickley miała pięć lat, zmarła jej ukochana babcia. Mama poradziła jej, by napisać do babci list, i zapewniła, że listonosz dostarczy go do nieba. Jodi zapamiętała, jak napisanie listu pocieszyło nie tylko ją, ale i mamę. To doświadczenie sprawiło, że jako nastolatka Jodi zaczęła pisać pełne optymizmu liściki i notki, którymi podnosiła na duchu nieznajomych.

Latem 2011 roku Jodi wiodła szczęśliwe życie. Udało się jej pokonać różne trudności, angażowała się w działalność artystyczną i z nadzieją patrzyła w przyszłość. To właśnie wtedy zachorowała na zapalenie opon mózgowych i doznała miniudaru. Na długie tygodnie trafiła do szpitala.

Tam, przykuta do łóżka i załamana, Jodi doszła do wniosku, że albo się podda, albo wykorzysta ten czas, by zdziałać coś dobrego. Założyła stronę internetową, zachęcając tych, którym mniej lub bardziej nie układa się w życiu, by skontaktowali się z nią, a ona napisze do nich pokrzepiające listy. Odzew był nieprawdopodobny.

Tysiąc listów, sto krajów i niezliczone znaczki pocztowe. Przeczytajcie inspirującą historię Jodi i jej Miliona Cudownych Listów.

***

Stronę Milion Cudownych Listów założyłam po to, by pomagać innym, ale ta strona pomogła również i mnie – nawet chyba nie potrafię powiedzieć, jak bardzo. Nie mam cienia wątpliwości, kiedy mówię, że to właśnie jej zawdzięczam ocalenie.

Potrafię pomagać innym dlatego, że też TAM byłam. Przezwyciężyłam trudne chwile i powróciłam. I wiem, że teraz będzie już dobrze. Możemy zarażać się optymizmem, możemy być dla siebie nawzajem promykiem słońca.

Wszyscy jesteśmy połączeni.

Jodi Ann Bickley

***

Jodi Ann Bickley w 2009 roku wygrała konkurs poetycki Roundhouse Poetry Slam. Występowała na imprezach artystycznych w całej Anglii, między innymi takich jak Bestival na wyspie Wight czy festiwal w Glastonbury. W roku 2013 wystąpiła na konferencji TEDxBrum. Mieszka w Birmingham z trzema kotami i psem Joshem.

***

"Jeśli czujesz, że pora się poddać, zajrzyj do tej książki i przemyśl to jeszcze raz." REGINA BRETT

"Fantastyczna książka fantastycznie utalentowanej autorki." ED SHEERAN

 

 

Książkę Jodi Ann Bickley można określić, że jest to inspirująca i podnosząca na duchu historia dziewczyny, która myślała, że wszystko straciła. 

 


czwartek, 08 września 2016

 

 

 Premiera 15 września

 

 

Tym razem Alfie Deyers - brytyjski vloger wypełnił książkę zwariowanymi zabawami, zagadkami …

 

Alfie Deyes powraca z nową książką!

Jest bogatsza, lepsza i – co najważniejsze – jeszcze bardziej bez sensu! Książka bez sensu 2 aż pęka w szwach od wyzwań oraz zwariowanych gier i zabaw. Znajdziecie w niej to, co lubicie w Alfiem najbardziej – jego odleciane poczucie humoru, którym ubarwia filmiki na swoim youtube’owym kanale Pointless Blog (ponad 5 milionów subów!). Książka bez sensu 2 nie pozwoli się wam nudzić – dzięki niej spędzicie kreatywnie czas, robiąc rzeczy o niespotykanie wysokim poziomie bezsensowności!

 

 

 

 

Alfie Deyes – słynny brytyjski vloger o absurdalnym poczuciu humoru, znany z kanału YouTube Pointless Blog. W życiu prywatnym chłopak Zoe Sugg (Zoelli). Autor trzech książek: bestsellerowych Książek bez sensu (dwie części) oraz ilustrowanej autobiografii The Scrapbook of My Life.

 

 

 


YouTube: 5,2 mln subs.

Instagram: 4,2 mln obs.


Twitter: 3,4 mln obs.

 


Szczegóły:

http://www.insignis.pl/ksiazki/ksiazka-bez-sensu-2/

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
O autorze
ministat liczniki.org
Blogi o literaturze genis.pl Blogi o literaturze genis.pl Recenzje Agi Blogi