Blog o dobrej literaturze, poezji, o miłości do słowa pisanego
poniedziałek, 31 sierpnia 2015
Czym jest chleb? Z pozoru to proste pytanie ma bardzo złożoną odpowiedź. Chleb jako produkt codziennego spożycia ma kilka tysięcy lat. Jest ciałem Chrystusa, jest świętością, patriotyzmem, tęsknotą, podstawą codziennego pożywienia.
niedziela, 30 sierpnia 2015
Przyszedł wreszcie czas na prawidłowe odpowiedzi i oczywiście werdykt Piotra Goszczyckiego.
Wiedźmy i czarownice – określania bliższe, albo dalsze.
czwartek, 27 sierpnia 2015
Juto w Jarosławcu - Maraton czytania - a dzisiaj kończy się konkurs z Piotrem Goszczyckim.
wtorek, 25 sierpnia 2015
Ksiądz Jan Twardowski powiedział kiedyś, że „Poezja rodzi się z dojrzałości”. I gdyby tak naprawdę nie było, nie mielibyśmy tylu wspaniale piszących osób. I oczywiście, nie chodzi tutaj o dojrzałość wiekową, ale tę mentalną, duchową, mądrość życiową.
poniedziałek, 24 sierpnia 2015
Już w środę ukaże się książka "Otchłań" z serii Uniwersum Metro 2033.
Skarlet i Albert podróżując po Bułgarii, przygotowują za każdym razem niespodziankę dla swoich czytelników. Jeśli nie przepisy i receptury, to opowieści rodem z bułgarskich legend, czy wierzeń, a nawet tradycji i obyczajów.
sobota, 22 sierpnia 2015
Przecież ciąża, to nie choroba, a stan rzeczywiście odmienny. Ale co, jeśli nagle staje się faktem dokonanym, kiedy ma się dwadzieścia kilka lat, plany na najbliższą przyszłość, które tego faktu nie uwzględniają? Może być problem, poczuciem winy?
środa, 19 sierpnia 2015
Sześć rozdziałów, prawdziwa historia choroby. Nie powieść, ale krótka forma przekazu. Trafne i dogłębne analizy sytuacji życiowej, w jakiej znalazła się bohaterka tego opowiadania.
Mieszka w Sosnowcu. Debiutował w roku 1983 w katowickich "Poglądach". Publikował wiersze w "Tygodniku Kulturalnym", "Poezji", "Miesięczniku Literackim', "Piśmie Literacko-Artystycznym", "Akcencie", "Śląsku", "Pograniczach" "Akancie", "Toposie". Kilka razy usłyszano Jego wiersze i rozmowy na antenie radia: Szczecin, Katowice, Sosnowiec, Kraków Radio Alfa.
 
1 , 2 , 3
O autorze
ministat liczniki.org
Blogi o literaturze genis.pl Blogi o literaturze genis.pl Recenzje Agi Blogi