Blog o dobrej literaturze, poezji, o miłości do słowa pisanego
piątek, 31 lipca 2015
Ten wpis jest bezczelnie, czysto prywatny.
środa, 29 lipca 2015
Jeszcze całkiem niedawno zachwycaliśmy się Jej pierwszą powieścią „Miłość, zazdrość i arszenik”, a już uraczyła nas drugą częścią owej książki „Pudło i inne nieszczęścia”.
poniedziałek, 27 lipca 2015
Kochani! Jesteście niesamowici! :) Trochę to trwało, ale......
Zastanawiałam się długo od czego zacząć. Książka napisana jest zupełnie innym stylem, niż wszelkie inne, które miałam okazję czytać. Nietypowo, bo retrospekcja jest tutaj pierwszorzędnym środkiem, nadaje sens całej fabule. Niektórzy upatrują w niej nowej jakości, nowatorstwa w pisarstwie, świeżym, wyższym stylu.
sobota, 25 lipca 2015
Z informacji, jakie posiadam od redaktora Piotra Goszczyckiego wiem, że dzisiaj właśnie wypada premiera książki Pana Jerzego Stasiewicza "Po co komu krzyż". Lektura głęboka w przekazie i niezwykle głęboka. Jak dalece? Zapraszam na recenzję premierową.
czwartek, 23 lipca 2015
Całkiem niedawno nawiązałam współpracę z Piotrem Goszczyckim, redaktorem portalu: http://literacka.pkp-jazda.pl/index.html I już są pierwsze efekty :)
wtorek, 21 lipca 2015
Kim są ci niezwykli bohaterowie? Jak wyglądają i co robią? Zaledwie dwa pytania, a odpowiedzi mnóstwo. Ci niezwykli bohaterowie, to nie żadne komercyjne, przerysowane postaci powszechnie znane z telewizyjnych bajek. To dzieci, zwierzęta. Ale nie takie zwykłe. Na czym polega ich niezwykłość zatem?
poniedziałek, 20 lipca 2015
Nie miałam jeszcze okazji, żeby przeczytać jakąkolwiek pozycję tej autorki i teraz już wiem, że mam sporo do nadrobienia. Z tyłu na okładce znajduje się rekomendacja Pani Laury Łącz, znakomitej i cenionej aktorki, która o powieści napisała min. „....Na pewno każdy odnajdzie w niej odniesienie do własnych przeżyć, wspomnień i emocji”. Nie sposób po lekturze się nie zgodzić z tymi słowami.

Odpowiedzi nie było dużo, ale autorka wcale nie miała tak łatwo. Postaci, które przywróciliście z pamięci, noszą w sobie jakiś sentyment z dawnych lat. Ale.....przyszedł nareszcie czas na ogłoszenie wyników :)

 

Słowo od autorki:

"Wygrał Plastuś. Wszystkie postacie z bajek są wspaniałe i kochane, ale Plastuś jest niezwykły i zupełnie unikalny...

Plastuś to postać stworzona tak zupełnie przez autorkę. To nie jest żaden chłopczyk ani dziewczynka, ani nawet popularny miś. Fascynuje mnie tak wielka inwencja twórcza, która potrafi stworzyć kogoś unikalnego zupełnie".

 

Zatem.....wygrała Biblioteka Łysołajska. Wiem, że autorka poczyniła już kroki, by się ze zwycięzcą skontaktować :)


Serdecznie gratuluję wygranej! A Wam pomysłu oraz chęci wzięcia udziału w ogóle.

 

 

Nagroda:

 

To nie koniec konkursów!  Zaglądajcie :)

sobota, 18 lipca 2015
Już niebawem premiera "450 stron" Patrycji Gryciuk, pod skrzydłami Wydawnictwa Czwarta Strona.
 
1 , 2 , 3
O autorze
ministat liczniki.org
Blogi o literaturze genis.pl Blogi o literaturze genis.pl Recenzje Agi Blogi