Blog o dobrej literaturze, poezji, o miłości do słowa pisanego
Blog > Komentarze do wpisu

„Wierszobajanie” Edyta Budziszyn :)

 

 

 

 

 

Wydawnictwo Psychoskok

Ilość stron: 36

Rok wydania: 2016

Książkę znajdziecie:

http://www.psychoskok.pl/produkt/wierszobajanie/

 

Przenieść się chociaż na chwilę z powrotem do świata baśni dzięki dźwięcznie rymowanym wierszom z bohaterami poznanymi już kiedyś wcześniej, jako małe dziecko, to chwila bezcenna i niezapomniana. Autorka tych jedenastu wierszowanych opowieści pozwala nam wrócić do najpopularniejszych, znanych na całym świecie baśni. Spotkamy w nich postacie uwielbiane przez małych czytelników, jak Czerwony Kapturek, Calineczka, Baba Jaga, Pinokio, itp.

 

 

 

I chociaż wydaje nam się, że znamy te baśnie, te uniwersalne historie, to autorka utkała je w taki sposób, że dzieci czytają je, a jeśli nie umieją, to słuchają z zainteresowaniem i ciekawością:

„Po leśnej dróżce, lasem zielonym

szedł sobie wolno Kapturek Czerwony.

W kubraczku ślicznym dziewczynka mała

idąc do babci tańczyła, śpiewała.

 

Szła pośród krzewów i gąszczu trawy,

jagód szukając, szła bez obawy.

Zakątki ciemne nie straszne były,

skowyty wilków jej nie straszyły.

[...]”

 

 

 

 

Każdy wiersz kończy się morałem, pouczeniem, mądrością, która nie tylko dzieci, ale i starszych wprawi w chwilę refleksji i zadumy. Napisane prostym, zrozumiałym językiem, bez skomplikowanego słownictwa. Czyta się je szybko. W rytm wprawiają je dobrze dobrane rymy, które dodatkowo czynią je interesujące. Dzisiaj niewielu autorów potrafi ułożyć z sensem rymowane historie, nawet jeśli są oparte na znanych opowieściach. Trochę mało poręczny format książki, bo wielkości A-4, ale myślę, że to pozycji w niczym nie ujmuje. Na uwagę zasługują również nietypowe, kolorowe ilustracje, które wykonała sama autorka. Pastelowe, przyciągają oko i wywołują sporo emocji, bo mój młodszy syn był zaskoczony, że Bestia z wiersza wygląda niezwykle autentycznie.

 

 

 

 

 

„Wierszobajanie” Edyty Budziszyn wzrusza, uczy, uwrażliwia. Przy tej pozycji czas nie będzie zmarnowany. A szczególnie, jeśli czyta się ją razem z dzieckiem.

 

 

 

Polecam!

 

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sobota, 04 marca 2017, toksiazki12

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
ministat liczniki.org
Blogi o literaturze genis.pl Blogi o literaturze genis.pl Recenzje Agi Blogi