Blog o dobrej literaturze, poezji, o miłości do słowa pisanego
Blog > Komentarze do wpisu

„Nie taka mroźna zima” Margarett Borroughdame :)

 

Wydawnictwo MBBOOKS

Rok wydania: 2016

Ilość stron: 36

Książeczkę znajdziecie:

http://www.mbbooks.eu/

 

 

Na książeczkach tej autorki nie można się zawieść. Z prostego powodu. Każda z nich jest zupełnie wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju, ale przede wszystkim każda z nich bardzo sugestywnie wyjaśnia, jak przyjemna i niezwykła jest każda pora roku. Bo radość można czerpać już nie tylko z „Wiosny radosnej”, która ożywia przyrodę, ale i z „Rozkosznego lata” słońcem malowanym, a „Jesień plecień” daje radość nawet ze słoty za oknem. Jako że zima postanowiła też nam ostatnimi czasy spłatać figla, można pokusić się o stwierdzenie, że też nie jest taka zła.

 

 

 

Ale, zaraz... przecież zima bez śniegu nie jest prawdziwą zimą i nawet kiedy sypnie z nieba śnieżnym puchem można mieć z niej wiele korzyści i mnóstwo szalonej zabawy! Autorka udowadnia to wspaniałą wiązanką zimowych wierszy oraz zdjęciami i ilustracjami, które po raz czwarty stanowią swego rodzaju pamiętnik wspominkowy, że białe zimy, śnieżne zimy, chociaż dziś już są rzadkością, dla naszych małych milusińskich są bezcennym uśmiechem na twarzy :)

 

„Nie taka mroźna zima” to przede wszystkim puch śniegowy tulisiowy, zimowe poranki, lepienie bałwanów, zjazdy na sankach, spoty zimowe – szusy na nartach, zimowe wieczory w zaciszu domowego ogniska, ale też Święty Mikołaj, gwiazdkowe prezenty i Nowy Rok z nowymi radościami :)


„Kochamy bałwany”

Kochamy bałwany!

Bałwanów nigdy dość nie mamy.

Z Bałwanami w prawdziwą zimę wkraczamy.

Ze śniegowych kul je składamy.

Do Bałwanowego taty mamę Bałwankę dokładamy.

Potem lepimy im Bałwankowe dzieci.

I tak zimą pięknie czas z Bałwanami leci!

 

 Źródło: Internet

 

 

Zima jest fajna, ale ta prawdziwa, nie tylko ta w kalendarzu. Czaruje, maluje mrozem na szybach, zaprasza do szalonej - śniegowej zabawy, dokarmiania zwierząt, spacerowania ośnieżonymi duktami leśnymi, zachęca do aktywności:

„To nic, że zimno”

Że zimno?

I co z tego?

Biegnij na spacer, kolego!

 

Bałwankowi popraw z patyczków brewki.

Sprawdź, czy nie stracił noska z marchewki.

Wsyp ziarenka do karmnika.

Przetestuj ślizgawki na chodnikach.

Ubierz choinki w ogrodzie lampkami.

Biegnij na sanki z kolegami!

 

Zimą jest tyyyyyyyleeeee do zrobienia.

Nie ma czasu na lenia!

 

 

 Źródło: Internet

 

I ten wiersz podoba nam się najbardziej. Bo wszystko jest ważne. By zadbać nie tylko o siebie, ale by też pamiętać o innych. O tych maleńkich ptaszkach, które skazane są na poszukiwanie zimą pożywienia. No i zima wcale nie musi być nudna. Można poodśnieżać chodniki, z przyjaciółmi porzucać się śnieżkami, a nawet wyjść na rodzinny spacer.

 

  Źródło: Internet

 

„Nie taka mroźna zima” Margarett Borroughdame, to książeczka zachęcająca nie tylko do aktywności fizycznej, ale również do spędzenia wolnego czasu w gronie najbliższych z wierszykami łatwo wpadającymi w ucho :) Autorka, podobnie jak w poprzednich książeczkach, zostawiła miejsce na zdjęcie naszych pociech oraz na wiersz o zimie ich autorstwa, by zachęcić do kreatywności i podjęcia pewnego rodzaju wyzwania :)

Na uwagę zasługują ilustracje autorstwa Cezarego Powierży oraz zdjęcia Fotolii :)

 

Polecam i to bardzo!


 

Za możliwość zapoznania się z tą, jak i poprzednimi tytułami dziękuję autorce,

Margarett Borroughdame :)

 


 

 

niedziela, 27 listopada 2016, toksiazki12

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
ministat liczniki.org
Blogi o literaturze genis.pl Blogi o literaturze genis.pl Recenzje Agi Blogi