Blog o dobrej literaturze, poezji, o miłości do słowa pisanego
Blog > Komentarze do wpisu

„Rozkoszne lato” Margarett Borroughdame. Wróćmy chociaż na chwilę do lata :)

 

 

 Wydawnictwo MBBOOKS

Ilość stron: 36

Książkę znajdziecie:

http://www.mbbooks.eu/

 

Jak wspaniale jest wrócić pamięcią do tych rozkosznie pachnących, szeleszczących, buchających kolorami, smakami chwil gorącego lata. Moja ulubiona pora roku! Szczerze Wam powiem, że za każdym razem, kiedy brałam tę książeczkę do rąk i spoglądałam na różnobarwne fotografie przy każdym z wierszyków, naszła mnie ochota na przeglądanie zdjęć z letnich albumów. Och..., prawie jak w piosence Anny Jantar „Dzień, wspomnienie lata...”

 

 

Margarett Borroughdame, to autorka książek, poezji, przedstawień teatralnych, pisze dla dzieci. Uwielbia opowiadać dzieciom bajki i je z nimi wymyślać, układać wiersze i je dla nich spisywać. W każdym dziecku widzi bacznego obserwatora świata i radosnego odkrywcę rzeczy małych i jeszcze mniejszych, wielkich i jeszcze większych. Wszak dzieci są najlepszymi recenzentami – szczerymi, bezpośrednimi. Autorka działa również dobroczynnie - jest współfundatorką i prezesem fundacji edukacyjnej dla dzieci. W 2014 roku otrzymała odznaczenie za rozszerzanie wolontariatu dobroczynnego.

Całkiem niedawno poznałyśmy się z autorką wirtualnie. To bardzo ciepła i sympatyczna osoba, otwarta na propozycje. Te dwie cechy charakteru widać także w Jej wierszykach. Bardzo naturalne, przyjemne, refleksyjne, takie wspominkowe, radosne, niczym rusałki na otwartych kwiatach :)

 

 

 

 


Wierszyki są takim dopełnieniem wspomnień o letnich, zwiewnych chwilach, które towarzyszyły nam podczas wakacyjnych wojaży, czy przy poszukiwaniach letnich pamiątek do wsunięcia w albumy. Obok wierszyków zdjęcia uśmiechniętych dzieci, w tle słońce, ciepło, zefirek, tak, jakby czas zatrzymał się w tych cudnych, słonecznych chwilach :)


 


„Rozkoszne lato” to zbiór wesołych wierszyków o lecie, które zachwycą czytelników w każdym wieku. Autorka przygotowała też małą niespodziankę. Aby książeczka stała się do końca wypełniona na końcu są dwie strony przeznaczone na Twój wiersz o lecie oraz zdjęcie z lata. Wartość książeczki podnosi wysokiej jakości papier oraz twarda okładka.

 

 


Polecam! Warto!

 


Za egzemplarz recenzyjny dziękuję autorce Margarett Borroughdame :)







 

sobota, 29 października 2016, toksiazki12

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
ministat liczniki.org
Blogi o literaturze genis.pl Blogi o literaturze genis.pl Recenzje Agi Blogi