Blog o dobrej literaturze, poezji, o miłości do słowa pisanego
Blog > Komentarze do wpisu

„Specjalistka od szczęśliwych zakończeń” Spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz :)

 

 

 

 

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, 9 września mieliśmy okazję i przyjemność gościć w progach Wiejskiego Domu Kultury w Kęsowie jedną z najbardziej rozpoznawalnych i znanych polskich pisarek Magdalenę Witkiewicz.

 

Z wykształcenia specjalistka od marketingu. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Studium Bankowości oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. Znana dobrze zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom. Autorka powieści dla dzieci i dla dorosłych. W 2008 roku wydała swoją pierwszą książkę "Milaczek", którą wzbogaciły rysunki Henryka Sawki. Do tej pory ma na swoim koncie piętnaście powieści - w tym: "Panny roztropne", "Opowieść niewiernej", "Ballada o ciotce Matyldzie", "Lilka i spółka", "Szkoła żon", "Zamek z piasku", czy "Szczęście pachnące wanilią".

26 października, nakładem Wydawnictwa Filia swoją premierę będzie miała szesnasta w dorobku autorki książka „Pracownia dobrych myśli”.

Prywatnie jest bibliofilką - lubi czytać dużo i różnorodnie. Lubi też szczęśliwe zakończenia, dlatego wszystkie jej powieści kończą się dobrze.

 

 Przywitanie gościa przez Kamilę Wandzińską,

kierowniczkę Gminnej Biblioteki Publicznej w Kęsowie

 

 

 Powyższe fotografie mojego autorstwa

 

 

Fot. nadesłana.

Autor: Izabela Modrzejewska


Magdalena Witkiewicz jest niezwykle skromną, ale szczerą autorką. Tak też pisze. Można znaleźć w jej książkach i dobry humor, ale też chwile wzruszeń, czy refleksji.

Z chęcią opowiadała o swoim debiucie, o wydaniu swoich książek w Wietnamie, o tematyce, dyskusji, jaką podejmuje w swoich książkach, a każda powstała pod wpływem innej chwili i innych emocji. Pierwszą czytelniczką jej książek jest mama, dumna ze swojej córki pisarki. Nie zabrakło pytań od słuchaczy i sympatycznej wymiany uścisków i serii zdjęć.

 

 

 Podziękowanie :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 DKK Kęsowo z Magdą :)

 

 

Fot. nadesłana. Ja i Magda :)

Autor Izabela Modrzejewska

 

 

Dziękujemy! :)

 

 

 

 

środa, 21 września 2016, toksiazki12

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2016/09/21 17:14:04
O! To czekamy na nową powieść.

Dwóch fotografii brak.
Pozdrawiam.
ministat liczniki.org
Blogi o literaturze genis.pl Blogi o literaturze genis.pl Recenzje Agi Blogi