Blog o dobrej literaturze, poezji, o miłości do słowa pisanego
Blog > Komentarze do wpisu

Wieczór autorski z Magdaleną Witkiewicz w Tucholi.

 

Niezwykle sympatyczna, z poczuciem humoru, dużą dawką optymizmu. Taka jest właśnie Magdalena Witkiewicz, znana w Polsce pisarka poczytnych powieści, które równie jak Ona, są szalone, porywające, chwytające za serce. Przemierzając trasę z Gdańska do Tucholi miała ochotę się co kawałek zatrzymywać, by na fotografii uwieczniać coraz to piękniejsze zakątki naszych Borów Tucholskich. Cóż, dla nas to chleb powszedni, dla przejezdnych dowód na to, że warto tu przyjeżdżać i spędzać wolny czas w otoczeniu czystego powietrza i wspaniałych widoków.

16 kwietnia 2015 roku odbyło się przesympatyczne spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz, zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tucholi.


Magdalena Witkiewicz i Agnieszka Olszowy. Początek spotkania.

 

Zaczęło się od pracy w ogromnej korporacji, zajścia w ciążę i „zabicia” nudy trzema pierwszymi rozdziałami pierwszej książki, które z impetem trafiły na biurka znakomitych polskich wydawnictw, by po trzech miesiącach ziścić się w pierwszą, autorską powieść „Milaczek”, ostatecznie wydanej pod skrzydłami Wydawnictwa Pani Moniki Szwai. Potem była nietrafiona przepowiednia wróżki, której zrobiła na samą złość, kończąc studia podyplomowe, pisząc pracę na przykładzie własnej książki.

Magdalena pisze nie tylko dla kobiet, dorosłych, czy tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci, pod wdzięczną serią „Lilka i .....”. Mała agentka Lilka, to jej córeczka. Jak sama przyznaje, nawet pisanie dla dzieci nie jest wcale takie łatwe.

Każda napisana przez Magdalenę Witkiewicz powieść jest bestsellerem na miarę hollywoodzkich gwiazd. Dlaczego? Każda kryje w sobie jakąś niepowtarzalną historię. Jest inna. Albo pokochana miłością głęboką, albo odrzucona w najciemniejszy kąt. Z autorami i ich twórczością już tak jest. Albo się ich polubi, albo nie. Magdy nie da się nie lubić.


 

 

 

Magda ma swój wypracowany, specyficzny styl, język. Pisze lekko, zwiewnie, przyjemnie. Jak sama mówi pisze po to, by czytelnik mógł się przy książce zrelaksować, poczuć się miło i by mógł znaleźć jakieś punkty odniesienia w historiach w nich zawartych. I tak poniekąd jest. Bo mimo serii książek, przy których można płakać ze śmiechu są też takie, które skłaniają nas do głębszej refleksji, zatrzymania się w biegu, oraz podyskutowania na tematy trochę odizolowane od publicznej debaty.

Autorka dwunastu książek okrasiła swoje spotkanie z czytelnikami mnóstwem śmiesznych historyjek, czy anegdot. Opowiedziała o swoich planach pisarskich, o najbliższych Warszawskich Targach Książki, na których miałaby się odbyć premiera Jej najnowszej książki „Moralność Pani Piontek”, o mnóstwie pomysłów na kolejne książki.


Prezent od całego zespołu Miejskiej Biblioteki w Tucholi.

 

 

Cenię Ją jako autorkę różnorodną, nie zamyka się w jednym kanonie literackim. Autorkę, która daje się poznawać czytelnikom z jak najlepszej strony, nawet stroniąc od blasku fleszy, czy blichtru ociekającego sławą. Cienię Ją, jako kobietę, matkę, która nie wstydzi się mówić o tym, że jest taka jak my, też popełnia błędy. Nic więc dziwnego, że ma fanów nawet poza granicami naszego kraju. Jej powieści bowiem przetłumaczono i wypuszczono na rynki wydawnicze w Wietnamie i Litwie.

Nic dziwnego, że ma miliony fanek w Polsce, których zresztą wciąż Jej przybywa. A koleżanki - pisarki przyznają, że również czytają Magdalenę Witkiewicz po to, by się odstresować, zapomnieć, uszczypnąć trochę radości i szaleństwa, którego w Jej książkach naprawdę nie brakuje.

 

Moment podpisywania książek dla Fanów.

 

 

 

Podpis dla czytelników Biblioteki w Kęsowie.

Na zdj. Kamila Wandzińska, szefowa Biblioteki.

 

 

A to ja i Magda.

 

Pojechałam na spotkanie jeszcze nie do końca zdrowa. Nie żałuję. Magdy można słuchać godzinami. Szkoda, że tak szybko się skończyło.

W imieniu swoim i nie tylko, Magdo bardzo dziękuję :)

piątek, 17 kwietnia 2015, toksiazki12

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
ministat liczniki.org
Blogi o literaturze genis.pl Blogi o literaturze genis.pl Recenzje Agi Blogi